Glp Metross Markalaşıyor..
Samsun Gıda olarak yola çıkış hikâyemiz bu şehre ve bu ülkeye güvenmekle başladı. Bu uzun ama çok zevkli yolculukta Onursal Başkanımız Galip Öztürk’ün hem ticari birikimleri hem de bizlere verdiği büyük desteği arkamızda bir büyük güç olarak hep hissettik ve bu yolculuk boyunca da hissetmeye devam edeceğiz.

Bugüne kadar iyi niyetle başlayan ve tek amacı daha çok insana daha çok iş daha çok aş sağlamak olan yatırımların hiçbir zaman boşa çıkmadığını gördüğümüz için bu sektöre yatırım yapma kararı aldık.

2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı önüne bir büyük hedef olarak koyan ülkemizin dev ekonomilerle girdiği bu mücadelede bir kilometre taşı olmak için yola çıktık. 2011 yılının Mayıs ayında Samsun Gıda Kavak Kek Fabrikası olarak çıktığımız yolda, 2012 yılıyla beraber Ayvacık Doğal Ürünler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak 2015 yılına kadar devam eden yolculuğumuz, 2015 yılı Nisan ayıyla birlikte unvan değişikliği yapılarak Metross Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etti. Bu zaman kadar ki süreçte tek hedefimiz; günümüz şartlarını iyi analiz ederek, ileriyi görüp değişen tüketici tercihleri karşısında doğru stratejiler belirleyip, beklentilerin üzerinde olan yüksek kaliteli ürünler üreterek, pazarda kalıcı bir yer edinmek ve kek sektöründe uzman bir marka haline gelmekti ve hedefimizden hiç bir taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz. Bölgenin en büyük ve tek kek fabrikası olarak, bölgede öncü olduğumuzun çok iyi farkındayız. Bu farkındalığı kalitemizden ve hizmetlerimizden ödün vermeden, GLP METROSS markasını yurt dışında onlarca ülkeye yaptığımız ihracatlarla tanıtarak kanıtladık.

Bölgeye ve insanımıza değer veriyoruz, yaptığımız ve yapacak olduğumuz yatırımlar bölgede yaşayan halkımızın ve ülkemizin istihdamına katkıda bulunmak adına hız kesmeden devam edecek.

Fatih Öztürk