HAKKIMIZDA

2011 yılı mayıs ayında Samsun Gıda A.Ş. bünyesine katılan fabrikamızda kek çeşitleri, tuzlu kurabiye, tatlı kurabiye ve poğaça üretimi gerçekleştirilmektedir. Fabrikamız, Samsun Kavak Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu olup, 3200 m2 si kapalı olmak üzere 8938 m2 alanda faaliyet göstermektedir.

Tesisimizde 500 kg/s kapasite ile kek, 120 kg/s kapasite ile de tuzlu ve tatlı kurabiye çeşitleri üretilmektedir. Ürünlerimiz, hijyenik koşullarda, ileri teknolojiyle üretilip paketlenmektedir.

Öncelikli olarak Metro Otobüs İşletmesinin bünyesindeki seyahat araçlarında dağıtılan ikram ürünleri üretilmekle beraber yurtdışı pazarları ve son dönemde de doğu ve güneydoğu pazarları için de üretim faaliyetleri sürdürülmektedir. 2014 yılı başında yapmış olduğumuz yeni bina ve makine yatırımlarından sonra %30’a varan bir kapasite artışı sağlanmış olup Metro otobüs firmasında dağıtılan keklerin yanında, tuzlu ikram ürünlerinin de dağıtımı başlamış bulunmaktadır.

Şirketimiz, Metro Holding İştiraki olup, Onursal Başkanı Sayın Galip ÖZTÜRK’tür. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de Fatih ÖZTÜRK yapmaktadır.

VİZYON

Her zaman yenilikçi, daha kaliteli, katma değerli ürünler üretmeye çalışmak ve ürünlerimizi yurtiçi – yurtdışı pazarında ki tüketicilerin ilk tercihi haline getirmektir.

MİSYON

Günümüz şartlarını iyi analiz ederek, ileriyi görüp değişen tüketici tercihleri karşısında doğru stratejiler belirleyip, beklentilerin üzerinde olan yüksek kaliteli ürünler üreterek, pazarda kalıcı bir yer edinmek ve kek sektöründe uzman bir marka haline gelmektir.